Pranie czyszczenie wykładziny dywanowej to nie jest taka prosta sprawa. Jak dobrze uprać wykładzinę? Czym prać wykładziny? Dlaczego nie powinieneś tego robić odkurzaczem o słabych parametrach?

Jeżeli Twoja wykładzina jest odkurzana regularnie, nie ma na niej włosów sierści oraz plam, możesz odświeżyć wykładzinę w prosty domowy sposób. Jest do tego bardzo dużo płynów, jednak nie polecamy używać samodzielnie płynów do prania wykładzin, ewentualnie płyn z którego można wytworzyć pianę i czyścić bez przemaczania wierzchnią warstwę wykładziny. Na większość pytań odpowiedziałeś TAK? ok, możesz samodzielnie bez uszczerbku na wykładzinę w miarę prosty sposób zadbać o nią, poświęcając swój czas 🙂

W innym wypadku, zapraszamy do skorzystania z usług profesjonalnego prania wykładzin. Usługa ta polega na całkowicie innym czyszczeniu jak zrobisz to sam. Usługę zaczynamy od odkurzenia całej wykładziny specjalnym odkurzaczem na sucho, z elektro-szczotką która posiada oddzielny silnik, tak aby jak najlepiej wyciągnąć zanieczyszczenia nie rozpuszczalne w wodzie. Po dokładnym odkurzaniu następuje etap odplamiania plam które mogą nie zejść podczas prania właściwego. Do takich plam zaliczają się plamy np. z krwi, moczu, kawy, niektórych napoi oraz jedzenia. W kolejnym etapie na wykładzinie rozpylany jest roztwór chemii do wstępnego rozpuszczenia brudu. Środek jaki nanosimy jest dobrany do rodzaju wykładziny oraz zanieczyszczeń jakie się na niej znajdują. Inny środek nanoszony jest w pomieszczeniach takich jak korytarz czy kuchnia, a całkiem inne w salonie lub sypialni. Tak samo dobieramy środek do rodzaju wykładziny, na wykładziny syntetyczne jest to inna chemia o innym pH, składzie oraz działaniu, jak na wykładziny wełniane. Po rozpyleniu środka wstępnego, dokładnie szorujemy, wcieramy naniesioną chemię tak aby jak najlepiej spenetrowała wykładzinę. Następnie przechodzimy do etapu prania/płukania, środkami także dobranymi do rodzaju wykładziny oraz rodzaju zanieczyszczeń.

Dzięki zastosowaniu profesjonalnych przemysłowych maszyn oraz chemii, jesteśmy w stanie wyciągnąć większość zanieczyszczeń i wilgoci z wykładziny, dzięki czemu wykładzina się nie rozklei, i wyschnie w przeciągu kilku godzin.

Jeżeli wykładzina którą posiadasz w swoim domu czy firmie, musi być użytkowana zaraz po czyszczeniu, możemy przeprowadzić czyszczenie specjalnymi wiórkami, dzięki czemu od razu po czyszczeniu wykładzina jest gotowa do użytkowania.

W ramach dodatkowej usługi, wykładziny można impregnować aby nie przyciągały brudu jak przed czyszczeniem.

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty oraz realizacji pranie wykładzin dywanowych czyszczenie dywanów na naszej stronie. W zakładce kontakt, znajdują się wszystkie informacje jak się z nami skontaktować.